Parafia Świętego Krzyża w Zamościu

Telefon do kancelarii:  084 693 2530

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne  - Niedziela XI zwykła - 2017.06.18

------------------------------------------------------------------------------------------

1. Dzisiaj o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Suma odpustowa w Parafii Św. Brata Alberta w Zamościu, a o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele Świętej Katarzyny w Zamościu, po której wyruszy pokutny marsz różańcowy ulicami miasta Zamościa.
2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 17.30 odbywa się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła, a po niej Msza święta.
3. W wtorek o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w Pniówku na zakończenie roku szkolnego.
4. W środę o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla Gimnazjum numer 2. W środę również wypada wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.
5. W czwartek wypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 17.00, a po niej wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Po zakończeniu procesji odbędzie się poświęcenie kwiatów, ziół i wianków. Proszę Legion Maryi, Wspólnotę Krwi Chrystusa, Stowarzyszenie Obrony Życia, Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci ,harcerzy o przygotowanie czterech ołtarzy polowych.
6. W czwartek - 22 czerwca o godzinie 18.00 w Parafii Opatrzności Bożej w Zamościu na Karolówce odbędzie się nabożeństwo ku czci Świętej Rity - świętej od spraw trudnych i beznadziejnych, po ludzku niemożliwych, patronki matek i kobiet we wszystkich sytuacjach życiowych.
7. W czwartek też o godzinie 8.30 zostanie odprawiona Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej numer 2, a o godzinie 11.30 dla Szkoły Podstawowej numer 6.
8. W piątek - 23 czerwca wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Także w piątek o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza święta dla szkół średnich na zakończenie roku szkolnego. Piątek jest też Dniem Modlitw o uświęcenie kapłanów i za naszych Ojców.
9. W sobotę wypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W sobotę też wypada dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy.

Prasa katolicka : "Niedziela"
1. Art." Ludzie w workach na śmiecie"
2. Art."Najświętsze  Serce Jezusa w objawieniach fatimskich"
3. Art."Kat i ofiary"/handel ludźmi/
Akt poświęcenia Kościoła  w Polsce NSNMP"/tekst/

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Ogłoszenia parafialne

Msze Święte

  • Niedzielagodz. 7.30, 9:00, 10.30, 12:00, 16:00 (z wyjątkiem wakacji), 18:00
  • Dni powszedniegodz. 6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem wakacji), 18:00

Kapłani

  • Ksiądz Proboszcz:Ks. Kanonik Stanisław Bachor
  • Księża Wikariusze:Ks. Radosław Zaborniak, Ks. Adam Dworzycki, Ks. Dariusz Babiak

JA Twitter Module