Parafia Świętego Krzyża w Zamościu

Telefon do kancelarii:  084 693 2530

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne - Niedziela  V Wielkiego Postu - 2018.03.18

-------------------------------------------------------------------------------------------

1. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli są zasłonięte krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.
2. Również dzisiaj po każdej Mszy świętej zbierane są ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość.
3. Także dzisiaj o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza święta za Ojczyznę w kościele świętej Katarzyny w Zamościu, a po niej wyruszy Różańcowy Marsz Pokutny ulicami miasta.
4. Jutro przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca  Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich mężczyzn.
5. W czwartek, o godzinie 17.30 w Parafii Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu na Karolówce zostanie odprawione nabożeństwo ku czci świętej Rity- świętej od spraw trudnych i beznadziejnych.
6. W piątek o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w naszym kościele przez Księdza Biskupa Mariana Rojka, a po Mszy świętej rozpocznie się Droga krzyżowa ulicami naszego miasta, która zostanie zakończona na Rotundzie Zamojskiej. Do pomocy przy Drodze Krzyżowej proszę naszych strażaków z OSP Pniówek, harcerzy. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej Drodze. Proszę  wziąć na Drogę Krzyżową świece. Nie będzie Drogi Krzyżowej w naszym kościele.
6. W sobotę od godziny 9.00 odwiedzać będziemy naszych chorych z Spowiedzią i Komunią świętą. Można jeszcze zgłaszać chorych w zakrystii.
7. Również w sobotę  o godzinie 19.00 w amfiteatrze przy Nowej Bramie Lubelskiej na Starym Mieście zostanie odegrane "Misterium Męki Pańskiej" przygotowane przez Parafię Opatrzności Bożej w Zamościu.
8. Za tydzień wypada Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Niedziela ta jest również Światowym Dniem Młodzieży.
9. Także w Niedzielę Palmową - 25 marca w Lubaczowie w Konkatedrze odbędzie się  uroczyste zakończenie Roku Jubileuszowego - 25 lecia  powstania naszej Diecezji. Ta,m też odbędzie się spotkanie naszej młodzieży z całej Diecezji.
10. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę  naszych organów.
11. W zakrystii można sobie jeszcze nabyć  świece - paschaliki, które zapalamy na naszych stołach wielkanocnych.
12. Również w następną niedzielę zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
Prasa katolicka :"niedziela"
1. Art." Śmierć za ratowanie Żydów"/Rodzina Ulmów/
2. Art."Sakramenty a pieniądze"/bd/
3. Art." Dar od Boga"/s. Emilia z Łabuń - 103 lata/

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Ogłoszenia parafialne

Msze Święte

  • Niedzielagodz. 7.30, 9:00, 10.30, 12:00, 16:00 (z wyjątkiem wakacji), 18:00
  • Dni powszedniegodz. 6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem wakacji), 18:00

Kapłani

  • Ksiądz Proboszcz:Ks. Kanonik Stanisław Bachor
  • Księża Wikariusze:Ks. Radosław Zaborniak, Ks. Adam Dworzycki, Ks. Dariusz Babiak

JA Twitter Module